BARTONIK – RODINNÉ VINAŘSTVÍ

Lokalita:  U myslivecké chaty
Adresa vinaře:  U Kostela 238, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 731 159 010
e-mail:  bartonik@bartonik.cz
web:  www.bartonik.cz

O vinařství:
Vážení návštěvníci otevřených sklepů v Mikulčicích. Dovolujeme si Vám představit naši rodinnou firmu Bartoník manželů Hany a Ing. Radka Bartoníka se syny Jakubem a Dominikem. Vychází z dlouholeté rodové tradice, přičemž neprodukujeme pouze malé šarže osobitých vín, ale zabýváme se specializací na výrobu dalších produktů z hroznů, moštů a sirupů z vlastních sadů a plantáží. Hospodaříme na 14 hektarech vinohradů v regionu Podluží v obcích Moravská Nová Ves – Stará hora, Mikulčice – Kněžské, Lužice – Na strání a v Tvrdonicích – Nové Vinohrady. Vedle toho máme hektar sadu bezu černého a krásnou plantáž Levandule lékařské. Produkujeme přes 35 000 lahví vína, 100 000 lahví sirupů a přes 10 000 lahví ovocných moštů.

Výjimečnost naší rodinné firmy, která v roce 2018 zvítězila ve významném tuzemském podnikatelském klání a získala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihomoravského kraje, ovšem spočívá v orientaci na výrobu specialit. V produktovém portfoliu se tak nacházejí 100% hroznové mošty, vinné želé, verjus – vinná kyselka, vinné zákusky a belgické pralinky plněné vinným želé a v neposlední řadě ovocné i bylinkové sirupy a želé z plodů černého bezu.

Mezi další naše úspěchy si dovoluji zmínit získání vítěze kategorie a několik zlatých medailí na celorepublikových výstavách jako jsou Vinařské Litoměřice, Král vín České republiky, Festwine a Vinum Juvenale. Pro naše sirupy višeň, levandule a mošty Ryzlink rýnský, Frankovka jsme obdrželi ocenění Česká chuťovka a ocenění Klasa.

Tím vším to ovšem nekončí další naše aktivity v Mikulčicích je provozování ubytování – Penzion U Kostela a turistického informačního centra. Pro hosty rodinné firmy je možné uspořádat řízené degustace nebo exkurze do sklepů v Mikulčicích a Lužicích, tematické cyklistické výlety sklepními uličkami a vinicemi s legendárním názvem Tour de vinohrad.

Nabízené odrůdy a produkty k degustaci:

Tramín červený, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Chardonnay, Irsai oliver, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Zweigeltrebe – rose, Dunaj, Frankovka, Cabernet moravia NO. I reserva, Dornfelder NO. I reserva, Rulandské bílé – slámové víno

 VINAŘSKÉ MUZEUM ČZS – v letošním roce expozice z důvodu rekonstrukce bude uzavřena.

Lokalita: U myslivecké chaty
Adresa vinaře:  ZO ČZS Mikulčice, ev.č.: 51, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 722 281 217
e-mail:  czmikulcice@email.cz
web:  www.zahradkari.cz/zo/mikulcice/

O muzeu:
Expozice muzea mapuje historii vinohradnictví a vinařství zdejšího regionu do první poloviny 20.století.

Nabízené odrůdy k degustaci: Různá vína místních zahrádkářů a jablečný mošt.

Vinařství Glosovi – Vlastimil a Rostislav Glosovi

Lokalita: U myslivecké chaty
E-mail: ros.glos@gmail.com

Malé rodinné vinařství pokračující v práci předků. Obhospodařujeme vlastní vinice cca 0,5 ha. Pěstujeme bílé i modré odrůdy révy vinné. Nabízíme vína z vinařských obcí Mikulčice, Josefov a Moravská Nová Ves. Ve vinicích praktikujeme krátký řez s redukcí hroznů. Dbáme na co možná nejvyšší kvalitu hroznů při sklizni. Vína necháváme kvasit bez přídavných kvasinek. Část vín necháváme prokvasit do sucha s minimem zbytkového cukru, část vín z těch nevyzrálejších hroznů ponecháváme se zbytkovým cukrem.
V našem vinařství prezentujeme také vína z Vinařství Glosovi z Moravské Nové Vsi.

Nabídka produktu: Ryzlink rýnský, Chardonnay, Viognier, Rulandské šedé, Cabernet Moravia, Fratava, Merlot

VINNÝ SKLEP A PENZION U KONEČKŮ

Lokalita: U myslivecké chaty
E-mail: jaroslav.konecek@seznam.cz
Tel.: 607 765 507
Web:  www.konecek.cz

V tomto roce jsme se rozhodli otevřít náš nekomerční vinný sklep, který se nacházel přímo v epicentru ničivého živlu.

Sklep a penzion U myslivecké chaty jsou typické stavby charakteristická pro většinu jihomoravských vesnic. Nachází se v centrální části skupiny vinných sklepů, která má osobitou atmosféru. V nedávné době byl objekt sklepu upraven pro potřeby ubytování na vinařských stezkách. Vedle se hned nachází novostavba Penzionu, která rovněž slouží pro účely ubytování a rekreaci návštěvníků. Probíhá zde ale i nadále malovinařský provoz, výroba a skladování vína.

Nabízené odrůdy k degustaci:  Veltlínské zelené, Chardonnay, Muller-Thurgau, Zweigeltrebe , Cabernet Moravia

GURMÁNI MIKULČICE o.s.

Lokalita:  U Myslické chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 484, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 777 694 345
E-mail:  gurmanimikulcice@seznam.cz
Web:  www.palenkymikulcice.cz

O sdružení:
Gurmáni Mikulčice jsou zájmový spolek v počtu 25 osob, který propaguje a pořádá akce prosazující kulturu jídla a pití v duchu zapomenutých tradic. Jednou ze stěžejních aktivit spolku je organizování Koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Stále se navyšující počet vystavovaných vzorků pálenek a taktéž účastníků koštu jen potvrzuje zájem veřejnosti o tuto akci. Na loňském „svátku jídla, pití a dobré nálady“ bylo v nabídce neskutečných 1606 vzorků ovocných pálenek, na padesát druhů kysaného zelí a krajové speciality ze škvarků, zelí, uzenin, tvarůžků aj. (dle receptů našich stařenek). Dále místní Gurmáni během roku pořádají také Likérovou módní přehlídku, a spolupodílí se na zimní akci: Advent na chalupě, výrobou zabijačkových pochutin. Nově jsou součástí organizačního týmu připravující projekt, zatím prac. názvu:„Vaří celá dědina“.

Domácí ovocné destiláty, Slovácká zelňačka s pečivem, Kozí sýr, Domácí kvašáky, Tradiční krajové speciality

VINAŘSTVÍ PETR MARADA

Lokalita:  U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 598, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 777 713 460, +420 775 257 552
E-mail: vinomarada@email.cz
Web:  www.vinomarada.cz

O vinařství:
Ve vinicích hospodaříme dle pravidel bio bez používání herbicidů a konvenční chemie a ve sklepě se řídíme chartou Autentistů: vína jsou přidání kvasinek, enzymů , taninů. Látky obsažené ve víně jsou pouze a jen z hroznů. Filosofi e vinařství spočívá v jednoduchosti – čím menší vliv vinaře, tím větší ponechání prostoru individualitě vína. Vína zrají v dubových a akátových sudech s minimálním množstvím SO2. Akátové sudy pochází z vlastního lesa a část dubových sudů je z českého dubu z okolí Netolic. České víno v českém sudu. Výroba sektů tradiční metodou kvašením v láhvi.

Nabízené odrůdy k degustaci: Veltlínské zelené- na slupkách, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský – akát, Hibernal, Tramín červený-Oranž, Chardonnay- český dub, Sauvignon, Blanc de Pinot, Svatovavřinecké rosé, Modrý Portugal, Frankovka, Dornfelder, Ancvaj, Rulandské modré, Merlot Ryzlink Pet Nat , Pinot Pet Nat.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ ILČÍKOVI

Lokalita:  U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Cihlářská 3, 695 01 Hodonín
Tel.: +420 737 464 283
E-mail:  janilcik@seznam.cz
Web: facebok.com/rodinne.vinarstvi.ilcikovi

O vinařství:
Jsme malé rodinné vinařství. Naše vína jsou po generace vyráběna tradičním způsobem našich dědů – bez filtrace, bez chemie a s minimálním množstvím SO2.Hrozny pěstujeme ve vinici, která se nachází v jedné z nejlepších oblastí pro červená vína – Vinařská podoblast Slovácko – obec Prušánky, viniční trať Čtvrtky.

Nabízené odrůdy k degustaci: Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Oranžová vína: Ryzlink vlašský. Červená vína: André, Modrý Portugal, Nitra. Degustace archivních vzorků a Portského vína přímo ve vinném sklepě za poplatek.

VINAŘSTVÍ PETR HUBAČKA

Lokalita:  U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 262, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 603 338 483
E-mail: petr.hubacka@seznam.cz

O vinařství:
Jsme rodinné vinařství s malým sklepním hospodářstvím. Výrobě vína se věnujeme již několik generací a do práce ve vinicích i ve sklepě jsou zapojeni všichni členové rodiny. Hned od počátku jsme se zaměřili na kvalitu a čistotu vyráběných vín. Bílá vína vyrábíme klasickým způsobem, u červených vín probíhá jablečno-mléčná fermentace (odbourání kyseliny jablečné). V naší nabídce najdete vína jakostní odrůdová, jakostní s přívlastkem pozdní sběr.

Nabízené odrůdy k degustaci: Muller Thurgau, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený, Modrý portugal, Cabernet Moravia, Rulandské modré.

VINAŘSTVÍ MARTIN NOVÁK

Lokalita:  Těšické búdy
Adresa vinaře:  Určice 477, 798 04 Určice, provozovna Těšice

ev.č. 189, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 775 389 093

e-mail: martinnovakpv@seznam.cz

O vinařství:

Jsme malé rodinné vinařství, které sídlí v Mikulčicích v lokalitě Těšických Bůd, kde obhospodařujeme vlastní malou registrovanou vinici. V průběhu druhého roku prozatímně krátké historie našeho malého rodinného vinařství jsme rozšířili výrobu a procesy, a tak jsme byli schopni vyrobit téměř 2500 litrů vína. Tak jak jsme s nadšením začali, vinaření je a bude našim velkým koníčkem. Nadále se držíme toho, co nás baví a v čem se neustále zdokonalujeme, a to je pestrost a rozmanitost. V naší nabídce najdete 14 druhů vín od suchých až po sladká, nově také vína perlivá a vína barrique. Kromě klasických odrůd v naší nabídce najdete i vína z málo pěstovaných nebo nových odrůd.

Nabízené odrůdy k degustaci:

2022 tichá vína: Pálava, Kerner, Solaris, Saphira, Rulandské bílé, Viognier, Tramín, Cuvée, Sauvignon,
Hibernal.
2022 perlivá vína: Helios Frizzante, Cuvée Frizzante
2021: Merlot (dub), Roesler (dub), Sauvignon, Vesna,
Aletta

VINAŘSTVÍ KOTÁSEK

Lokalita: U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 601
Tel.: +420 731 526 182
E-mail: rad.kotasek@seznam.cz

O vinařství:
Malé rodinné vinařství, které navazuje na tradiční výrobu vína v dřevěných sudech. Víno děláme s úctou k tradičním postupům, které jsou předávané po dlouhé generace. Rodina vlastní ještě sklep v Těšických búdách, jehož součástí je rotunda, která slouží ke zrání vína a také jako archiv nejlepších vín za několik desetiletí. V Těšických búdách před sklepem je také umístěn dědičný historický lis na víno z roku 1817, jeden z nejstarších lisů v obci.

Nabízené odrůdy k degustaci: Sauvignon, Andre rosse, Zweigeltrebe klaret, Nitra, Modrý portugal, Cabernet sauvignon

VINAŘSTVÍ S & T VÝMOLOVI

Lokalita:  U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 501, Mikulčice 696 19
Tel.: +420 723 020 724; +420 606 384 965
E-mail: stanislav.vymola@gmail.com; tomas.vymola@gmail.co
Web: https://www.facebook.com/vinarstvivymolovi/

O vinařství:

Jsou malé rodinné vinařství (otec a syn), které se drží rodinné tradice již několik generací. Zabývají se výrobou přívlastkových vín. V současné době obnovují staré vinice, ale vysazují i nové a rozšiřují tak svoji výrobu. Naleznete jich v jedné ze sklepních uliček u Myslivecké chaty.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Aurelius, Tramín červený, Tramín bílý, Muškát oděský, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Hibernal, Veltlínské zelené, Chardonnay, Cabernet moravia – rosé, Dunaj, Váh a dále archivní vína dle aktuální nabídky

VINAŘSTVÍ DVOŘÁČEK LTM s.r.o.

Lokalita:  Vinařské centrum a vinný sklep vedle hřbitova
Adresa vinaře:  Mikulčice ev.č.:93, 696 19 Mikulčice
Tel.: + 420 731 546 542; +420 777 245 783; +420 721 376 584
E-mail: lubomir.dvoracek@gmail.com, tomo.dvoracek@gmail.com
Web: www.vinarstvi-dvoracek.cz

O vinařství:
Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o. (Lubomír, Tomáš, Martina) je malou rodinnou firmou majitele Ing. Lubomíra Dvořáčka, Ph.D. a jeho dospělých dětí – Tomáše a Martiny. Vinařství se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí vysoce jakostních vín od roku 1996. V současné době hospodaří na 1,8 ha vlastních vinic, ročně produkuje 14 – 16 tisíc lahví přívlastkových vín celkem osmi odrůd, včetně vín barrikových (červených, i bílých) a ledových, kromě Ryzlinku rýnského připravených výhradně z vlastních hroznů. Vinařství se v roce 2004 stalo druhým českým výrobcem košer vína, přičemž se jedná o vůbec první výrobu KOSHER vín ve zcela nežidovském prostředí na celém světě. Od roku 2012 provozuje moderní vinařské centrum s kapacitou 80 osob. Vína získala významná ocenění na mezinárodních výstavách nejen v Evropě, ale i v USA a v Austrálii. Majitel je členem Unie enologů, zakladatelem a předsedou spolku Velká vína velkých vinic.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Chardonnay, Sauvignon, Pinot gris, Tramín, Ryzlink rýnský, Merlot, Pinot noir, Cabernet Sauvignon a cuvée z nich.

Poznámky:

Vína uvedených odrůd různých způsobů produkce (nerez, barrikové sudy různých výrobců, druhů pálení, betong, qvevri), různých ročníků.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ MARŠÁLEK

Lokalita:  Sklepní ulička u hřbitova
Adresa vinaře: Lužice, Provozovna Mikulčice č. ev. 102
Tel.: +420 602 603 427
E-mail: tmarsalek@seznam.cz

O vinařství:
Naše malé vinařství čítá půl hektaru vinic (což je asi 2000 hlav), dva sklepy, tři páry rukou dospělých a tři páry rukou dětských. K tomu píle, úcta k tradici a péči o krajinu, radost z úspěchů a poučení z neúspěchů. Odměnou nám je pocit, že práce, kterou vykonáme, má smysl, je vidět a její výsledky chutnají nám, našim přátelům i zákazníkům. To vše děláme ve svém volném čase, nejsme profesionálové. Snažíme se, aby malé vinařství, které k Moravě patří, nezaniklo.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Neuburské, Muller Th urgau, Pálava, Sauvignon, Chardonnay, Ryzlink Vlašský, Ryzlink Rýnský, Hibernal, Svatovavřinecké, Frankovka, Nitra, Neronet, Chardonnay Slámové víno, Hibernal Slámové víno, Sauvignon Orange.

VINAŘSTVÍ JOSEF KONEČEK

Lokalita: Sklepy u dráhy – čertovka
Adresa vinaře: Mikulčice č. 998, 696 19 Mikulčice
Tel.: Josef Koneček +420 723 668 646
E-mail: atlkon@email.cz

O vinařství:
Pěstujeme vinnou révu asi na 0,5 ha v obci Mikulčice a Josefov. Hrozny zpracováváme tradičními postupy s přihlédnutím k možnostem využití nových poznatků. Naši specialitou jsou červená vína, která se snažíme dělat „po našem“.

Nabízené odrůdy k degustaci: Veltlínské zelené 2019, Chardonnay 2019, Ryzlink vlašský 2019, Aurelius 2019, Cabernet Souvignon 2019, Směs archivních vín – barigue

U MATŮŠKŮ

Lokalita: Těšické búdy
Adresa vinaře: Těšice 641, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 602 724 807
E-mail: matusek@seznam.cz

O vinařství:
Malé vinařství, které hospodaří na třetině hektaru a má 1400 hlav. Vinný sklep se nachází v jedné z nejstarších částí sklepů v obci, tzv. Těšické búdy.

Červená vína zrají v dubových sudech minimálně 2 roky. Víno je vyráběno moderní technologií.

V roce 2020 jsme otevřeli na sklepě malý penzion pro 7-8 osob. Ubytovat se můžete ve dvou až třílůžkových pokojích. Najdete nás na vinoumatusku.cz

Nabízené odrůdy k degustaci:

Rulandské bílé, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Muller Thurgau, Tramín červený, Pálava, Svatovavřinecké a modrý portugal – rosé, Frankovka – červené

SKLEP U SUMCA

Lokalita:  Těšické búdy
Adresa vinaře: Mikulčice 572, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 721 445 364

Web: www.sklepusumca.cz
E-mail: gordon.borba@seznam.cz

O vinařství:
Malé vinařství kde se víno zpracovává jen s minimem přídavných látek a filtruje jen stáčením. Jsem velkým příznivcem červeného vína. Pěstuji pět odrůda . Tento rok jsem pořídil i první dřevenné sudy akátový a dubový. Sklep po tornádu zbořen. Stavíme a uvidíme co stihneme. Snažíme se. Těším se na vaši náštěvu

Nabízené odrůdy k degustaci:

Sylvánské zelené první sběr, Dornfelder, Nitra, Hibernal, Hibernal akátový sud, Rulandské šedé. Vše ročník 2020. A možná něco navíc.

VINAŘSTVÍ HRADILOVI S.R.O.

Lokalita: Těšické búdy
Adresa vinaře:  Jana Černého 611, 691 55 Moravská Nová Ves
Tel.: +420 725 561 366

email: zbynek.hradil@vinarstvihradilovi.cz
web: www.vinarstvihradilovi.cz

O vinařství:

Vinařství Hradilovi je mladé, rodinné, dynamické vinařství v obci Mikulčice, vinařská podoblast Slovácká, oblast Morava. Vinařství vzniklo v roce 2017 a navázalo na předchozí 100letou rodinnou tradici, kdy bylo předáváno z otce na syna. Při pěstování a sběru vína se využívá pouze ruční práce. K výrobě vína vinařství užívá jen hrozny vypěstované ve vlastních vinohradech. Na každém kroku výroby se podílí členové rodiny. Výroba kvalitního vína je věc rodinné cti, pověsti a vášně. Sklep se nachází ve sklepní uličce Těšické búdy, kde se první vinohrady s vinohradnickými búdami začaly objevovat počátkem 19. století. V současné době prochází sklep rekonstrukcí a modernizací. Dochází k rozšiřování produkce, zefektivňování výrobních postupů a aplikací nových poznatků při pěstování révy i výrobě vína. Mezi pěstované odrůdy patří Savilon, Hibernal, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Frankovka, Regent a Cabernet Cortis. Vinařství chystá v blízké době vlastní e-shop. Roku 2022 se stalo členem spolku Mikulečtí vinaři.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Hibernal, Cuvée (Pálava+Ryzlink rýnský+Ryzlink vlašský), Frankovka Rosé, Frankovka, Cuvée (Cabernet Cortis + Regent + Frankovka

VINAŘSTVÍ VÝMOLA

Lokalita: Těšické búdy ev.č.: 160
Adresa vinaře:  Mikulčice 562, 696 19 Mikulčice
Tel.: Bronislav Výmola – 606111020, Marek Výmola – 607135191, Martina Výmolová – 728324649
E-mail:  bronislav.vymola@tiscali.cz
Web:  www.vinarstvivymola.cz

O vinařství:
Rodinné vinařství Výmola vyrábí odrůdová vína z vlastních hroznů vypěstovaných ve viničních tratích Kněžské a Na stráni. V našich vinicích hospodaříme ve vyšším stupni integrované produkce s minimálním používáním postřiků. Ve sklepním hospodářství používáme moderní technologie s přihlédnutím k přirozeným vlastnostem jednotlivých odrůd. U vybraných partií vín přichází na řadu i spontánní kvašení a následné zrání v sudech. Zabýváme se také výrobou sladkých, vysoce jakostních vín. Modré hrozny se zpracovávají otevřenou macerací rmutů, následně červená vína zrají v dubových sudech.

Součástí vinařství je i ubytování o kapacitě 24 lůžek a vhodné prostory pro firemní akce s kapacitou 30 osob.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Viognier, Sauvignon, Hibernal, Saphira, Děvín, Tramín červený, Pálava, Frizzante RR+DĚ, Dornfelder, Frankovka, Zweigeltrebe, Merlot, Dunaj, Carmenére, Váh

VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.

Lokalita:  Těšické búdy, ev.č.: 166
Adresa vinaře:  Mikulčice 261, 696 19 Mikulčice
Tel.: Osička Vladimír +420 723 330 082, Maláník Štěpán +420 723 840 935
Tel:. Maláník Jan +420 728 887 944, Osička Dominik +420721 684 207
E-mail: info@vinarstvimalanik.cz
web: www.vinarstvimalanik.cz

O vinařství:
Vinařství Maláník-Osička s.r.o. – Mikulčice je malou rodinnou firmou, zabývající se pěstováním révy vinné a výrobou kvalitních přívlastkových vín. Vinařství vychází z dlouholeté vinařské tradice, která začala v roce 1960, kdy Štěpán Maláník ukončil studia na Vinařské škole ve Valticích a v roce 1967 vysadil první vinice. Ty byly postupně rozšiřovány za pomocí syna Jana Maláníka, zetě Vladimíra Osičky a rodinných příslušníků. Vinařství obhospodařuje 6ha vinic, rozkládajících se jihozápadně od obce Mikulčice, v podoblasti Slovácké, viniční trati Kněžské, kde jsou pěstovány bílé a červené odrůdy. Vinařství je založeno na filosofii, která se ubírá směrem kvalitního a moderního zpracování hroznů, z nichž získává jakostní a přívlastková vína s jedinečným charakterem. Při výrobě vín se řídíme mottem: „KAŽDÉ VÍNO SE PODOBÁ SVÉMU TVŮRCI. JE ZRCADLEM JEHO UMU, ŠIKOVNOSTI, PÍLE A VYTRVALOSTI. V KAŽDÉM VÍNĚ JSOU VINAŘOVY VRÁSKY I ÚSMĚVY, RADOSTI I SMUTKY, ÚSPĚCHY I PROHRY. CHVALME VÍNO A PROKAŽME MU SLUŽBU ÚCTY, ABY SE ZA NÁS NEMUSELO STYDĚT.“

Ve vinařství nabízíme ubytování v penzionu o kapacitě 15-ti lůžek ve čtyrech pokojích.

Nabízené odrůdy k degustaci:

Chardonnay, Pálava, Aurelius, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sauvignon, Děvín, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Pinot Noir, Fratava, Dornfelder, Merlot

VINAŘSTVÍ PRAVOMIL KOTÁSEK

Lokalita: Těšické bůdy
Adresa vinaře:  Ratíškovice, Vrbky 686
Tel.: +420 731 107 750
E-mail: u.milku@seznam.cz

O vinařství:
Vinný sklep v Těšických bůdách, vinohrady byly vysázeny v roce 1983 , vína jsou vyráběna klasickou metodou , kterou používal můj otec. Mladá vína zrají v dřevěných sudech , v archivu je uloženo asi 60 vzorků vín , které udržuji v 50 l demižonech nebo lahvované.

Nabízené odrůdy k degustaci: Sauvignon , Sylvánské zelené , Ruller , Muškát moravský, Pihorňa , Cabernet Sauvignon , Neronet.

VINAŘSTVÍ VAVRYS

Lokalita: Čertova ulička
Adresa vinaře:  Mikulčice 596
Tel.: +420 721 441 796
E-mail: kocur.david@seznam.cz

O vinařství:
Vinařství je můj velký koníček. Ve volném čase obhospodařuji cca.0,4ha.vlastních vinic. Pěstuji tradiční ale i moderní piwi odrůdy. Jelikož mám malé sklepní zázemí, tak i tak se snažím vyrábět vína s moderní technologií. Tak přijďte a ochutnejte…

Nabízené odrůdy k degustaci: Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Johanniter, Souvignier Gris, Zweigeltrebe, Merlot,

VELKOMORAVSKÉ VINAŘSTVÍ

Lokalita:  U Myslivecké chaty
Adresa vinaře:  Mikulčice 290, 696 19 Mikulčice
Tel.: +420 725 739 395
E-mail: kosikj1@seznam.cz
Web:  www.velkomoravskevinarstvi.cz

O vinařství:
Vinařství rodiny Kosíků, především otce Jana a syna Jiřího, se výrobou vína zabývá již mnoho let. Po spojení názvu s archeoparkem v Mikulčicích vzniklo Velkomoravské vinařství. Vyrábí vína jakostní, sudová, ale i přívlastková a vysoký standard s poctivou prací patří mezi domény vinařství. Nabízené vína k degustaci: Veltlínské zelené, Chardonnay, Rulandské bílé, Sauvignon, Merlot, Frankovka.